zayiflamak-nasil-bir-sey
omerozturk
omerozturk
6 ay önce 1 dk okuma ~

Zayıflamak Nasıl Bir Şey

Mutluluk, mutsuzluk, sevinç, acı... Yemek yeme isteklerinin artışında insanların duygu değişimleri çok etkili oluyor. Son dönemlerde korona virüs sebebiyle hepimizin evlerimizde karantinada kalmasıyla ile birlikte yeme alışkanlıklarımız da iyice değişmiş durumdadır.

Karantina Döneminde

Kimileri bu karantina dönemini kendilerine bir şeyler katmak için kullandı. Kimileri yeni bir dil öğrendi, kimileri ideal kilolarına gelebilmek için kilo aldı veya kilo verdi, kimileri ise yeni bir müzik aleti çalmayı öğrendi. Peki, bu ideal kiloya gelme nasıl bir duygu? Mesela bir düşünün zayıflama nasıl bir duygu? Zayıflamak nasıl bir şey? Öncelikle belirtmek gerekir ki kesinlikle sağlıksız şok diyetlerine başvurmamak gerekir. Bunlar vücudu zayıf düşürür ve iyi bir şey yapıp sağlıklı olmaya çalışırken kendimize zarar veririz.

Gelelim Ana Konumuza Zayıflamak Nasıl Bir Şey?

Hayal edin aynanın karşısına geçiyorsunuz. İstemediğiniz bütün fazla kilolarınızı üzerinizden atmışsınız. Yüzünüzde bir tebessüm var. Göbeğiniz gitmiş. Karşınızda şekilli, düzgün, sağlıklı bir beden var. Artık sabah kalmak zor gelmiyor o kadar. Kollarınız, bacaklarınız ideal şeklinde ve kalın değiller. İstediğiniz her elbise üzerinize tam oluyor. Mağazada üzerinize denediğiniz her şey tam hayal ettiğiniz gibi duruyor. Hatta gidip bir küçük bedeni var mı bu elbisenin diye soruyorsunuz. Hayal edin... Sizce nasılmış zayıflamak.

Karşınızda hayallerinizdeki siz var. Size teşekkür ediyor emek verip ona bu kadar güzel ve sağlıklı bir beden bıraktığınız için. Bu dünyada içinde yaşadığımız evimiz bedenlerimiz. Ona iyi bakmak bizim sorumluluğumuz çünkü tek bir tane bedenimiz var. Onu hırpalamamalı ve sağlıklı kalmasını sağlamalıyız. İlk önce biz kendimizi sevmeliyiz.

Diyet Yapıp, Spor Yapıp Hala Zayıflayamadınız Mı? İşte Buna Sebep Olabilecek Bir Kaç Sebep

Öncelikle kilo verememenizin altında bir sağlık sorunu olabilir. Bu yüzdem mutlaka kilo verebiliyor veya veremiyor olun fark etmez. Yapmanız gereken ilk şey öncelikle bir doktora gidip kan tahlillerinizi vermelisiniz. Eğer altında bir sağlık sorunu varsa önceden önleminizi almış olursunuz. Su az içmek de zayıflayamamaya sebep olur. Günlük suyunuzu ihmal etmeyin.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için kayıt ol veya giriş yap.