akupunktur-nasil-uygulanir
omerozturk
omerozturk
10 ay önce 2 dk okuma ~

Zayıflama Akupunktur Nasıl Uygulanır?

Akupunktur tedavisi birçok rahatsızlığa iyi geldiği gibi zayıflama konusunda da yardımcı olan tedavi şeklidir. Doktorunuza başvurduğunuzda sizden birkaç bilgi alınır (boy, kilo, yaş vs.) ve belirli akupunktur yerlerine küçük iğneler takılır. Bu iğneler can yakmaz, sizi rahatsız etmez, fazla gözükmez ve siz farkında olmadan zayıflamanıza yardımcı olur. Bunu beyninize verdiği sinyaller aracılığı ile yapar.

Yemek yemeden önce iğnelere hafif bir şekilde dokunup bastırmanız bilinçaltınızı etkileyecek ve kendinizi tok hissedeceksiniz. Ama bu her istediğinizi yiyebileceğiniz anlamına gelmez ve o iğneler tek başına kilo vermenizi sağlamaz. Doktorunuzun size uygun gördüğü bir yeme düzeni oluşturması ve sizin ona uymanız dahilinde minik iğnelerle birlikte birkaç ayda kilolarınızdan kurtulmanız mümkün. Kilo vermek bünyeden bünyeye farklılıklar gösterse de kalori açığı oluşturan ve düzenli beslenen herkesin kilo vermesi mümkündür. Tabi bu boyunuza, yaşınıza, hareket düzeyinize vb. birçok özelliğe göre değişir.

Akupunktura Başlama Süreci

Birçok kişiye korkulu ya da işe yaramaz gibi gelen akupunkturla zayıflama yöntemi çok fazla kişi tarafından önerilen ve korkulacak hiçbir yanı olmayan bir yöntemdir. Yapacağınız işlem çok basit... Size en uygun olduğunu düşündüğünüz doktoru veya akupunktur tedavisi yapan kliğini belirleyin. Doktorunuzla yapacağınız muayenede kilonuza bakılır ve size kilo takip kartı verilir. (Bazı yerler bir haftada bazı yerler iki, üç haftada bir gelip kontrol edilmenizi ister.) Gittiğiniz zaman doktorunuz vücudunuzun etki edecek yerine ince küçük iğneler ( genellikle bir ya da iki tane) takacaktır. Size yemeniz ve yememeniz, yemenizin size zararlı olan yiyeceklerin listesini verecek ve taktığı iğneler hakkında size bilgi verecek.

Yeme düzeninizi oluşturun, porsiyonlarınızı küçültün, bol su için, yapabilme şansınız varsa hayatınıza sporu dahil edin sonrasını akupunktura bırakın. Yemek yemeye başlamadan önce akupunktur iğnelerinize birkaç saniye basılı tutun ve kendinizi tok hissedin...

Birkaç Ayda Kilo Verin

Bünyeden bünyeye göre kilo verme değişiklik gösterse de akupunktur yöntemi ile bir ayda 5/10 kilo verebilmeniz mümkün. Hatta doktorun önerdiği yemeklerin, taktığınız akupunktur iğnelerinin üstüne hayatınıza sporu da eklerseniz verdiğiniz kilo ayda 12/13 kiloyu bile bulabilir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için kayıt ol veya giriş yap.