subliminal-zayiflama-nedir
omerozturk
omerozturk
5 ay önce 2 dk okuma ~

Subliminal Zayıflama Nedir?

Dünyanın birçok ülkesinde uygulanan bu kilo verme metodu günümüzde daha çok tercih edilmeye başlandı. Çünkü uygulaması basit ama sabır gerektiren bir diyet türüdür. Aslında mide değil düşünce gücü diyeti de denebilir. Bu kilo verme metodu ile bilinçaltına kodlama yöntemi ile kilo vermeyi amaçlamaktadır. Subliminal diyet metodu için birçok diyet kampları vardır ve bu kamplar kişinin psikolojisini yüksek seviyede tutarak daha uzun vadeli kilo verme imkanı verir. Düşünce gücü ile beyni kodlayarak kilo vermek kilolu kişinin daha sağlıklı ve verimli bir şekilde kilo vermesini ve keyifli dönem geçirmesini sağlar.

Pozitif Olmak Gerekir

Kilo verme döneminde pozitif ve olumlu olmak gerekir. Kişinin kendisini zayıf olursa ne kadar sağlıklı ve hoş görüneceğini hayal etmesi pozitif etki yaratarak yeme güdüsünü olumlu yönde azaltır. Bu dönemde yine olumsuz duygulardan arınmak çok önemlidir. Müzik dinlemek ve keyif alınan bir spor dalına yönelmek çok faydalı olabilir. Açlık diyetine başlayan birinin ruh hali genelde negatif olur çünkü birçok gıdayı almaması gerektiğini bilir ve istemeyerek bu rejime devam eder. Duyguları yeme dürtüsü ile olumsuz olur ve genelde rejim başarısız olur. Bunun asıl nedeni beynin ve midenin yemek yeme isteğidir. Ancak düşünce gücü ile kodlanarak kilo verme metodunun amacı açlık gerektiren diyetlerden çok daha farklıdır. Çünkü yemek yeme alışkanlığını sağlıklı bir seviyeye yükseltmek ancak beyin ile mümkündür.

Subliminal Metodu Mantıklı mıdır?

Diğer diyet türleri genellikle yemek yeme dürtüsünü aç kalarak bastırmak olduğundan subliminal metodunun daha mantıklı olduğu görülmektedir. Birçok diyetisyen tarafından önerilen bu metod ile verilen kiloların geri alınma süresi diğer diyet türlerinden çok daha fazladır. Aç kalarak verilen diyetler kısa zaman içerisinde geri alınır çünkü mide aç kalırken kişinin aklı yemediği ve yiyemediği yiyeceklerde kalarak onu diyet sonrasında daha fazla yemeye teşvik eder. Ancak subliminal zayıflama ile uzun vadeli ve keyifli kilo verimi sağlanır. Yine bu dönemde kişinin neyi neden ve niçin yemesi gerektiğini öğrenmeli ve sağlıklı gıda hakkında bilgi edinmeli ve böylece daha sağlıklı bir beslenme süreci geçirmesi sağlanmalıdır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için kayıt ol veya giriş yap.