Vücut Yağ Oranı Hesaplama

Diyet, temel olarak belli besinlerin tüketilmesi belli besinlerin ise tüketilmemesine dayanan bir sistemdir. Diyet sadece zayıflamak ya da kilo vermek için kullanılan bir terim gibi bilinse de öyle değildir. Genel olarak diyet sağlıklı bir şekilde ideal kilonuza ulaşmak için bir uzman tarafından hazırlanan besinlerin listesidir. 

Cinsiyet

Sonuçlar

Vücut Yağ Oranı Hesaplama 

Her insanın yağ oranı, kas kütlesi, kilosu gibi bilgileri farklıdır. Onun için diyet listesi bir uzman tarafından her birey için  özel hazırlanmalıdır. En önemli analiz ise vücut yağ oranını hesaplamaktır. Bunu için birkaç yöntem bulunmaktadır. Özellikle son dönemde çıkan cihazlar yardımıyla vücut yağ oranınızı hesaplayabilirsiniz. Tabi sizin için bu hesaplamaları ve daha birçok yararlı analizleri yapan internet siteleri de vardır. 

Bu sitelere girerek istenilen ölçüleri girmelisiniz. Ölçüler boyunun gırtlak bölgesinden, erkekler için göbek hizası, kadınlar için de kalçanın en geniş yerinden alınır. Daha sonra boy, kilo ölçüsü de alınarak  hesaplanır.

Diyet Nasıl Yapılır?

Sağlıklı ve düzenli bir şekilde kilo almak ya da kilo vermek isteyen kişiler bir uzmana başvurur. Bu uzmanlara hastanede ya da özel bir klinikten ulaşılabilmektedir. Diyet yapmak isteyen kişinin analizi çıkarılır. Bu analizde kişinin boy, kilo, yaş, varsa herhangi bir hastalığı gibi veriler bulunmaktadır. Daha sonra uzman diyet yapacak kişiye içinde hangi öğünde  yiyeceği besinleri ve miktarlarını yazdığı bir diyet listesi verir. Belli periyotlarda bireyler diyetisyenlere giderek kontrol yaptırırlar. 

Çok çeşitli diyetler günümüzde mevcuttur. Özellikle son dönmelerde su diyeti, meyve diyeti gibi trendler sıklıkla denenmektedir

Popüler İçerikler
Diyet Nasıl Bozulmaz
Diyet Nasıl Bozulmaz
Diyet 2 Nedir
Diyet 2 Nedir