hangi-elma-zayiflatir
omerozturk
omerozturk
5 ay önce 2 dk okuma ~

Hangi Elma Zayıflatır?

Elma, doğal antioksidan niteliklere sahip bir meyvedir ve sağlığa çok faydalı olan çeşitli vitaminler içerir. Elma, insan vücudunun hemen hemen tüm organları üzerinde olumlu etkiye sahiptir ve kalbin en büyük destekçisidir. Öte yandan doldurma işlevi sayesinde ara öğünlerde tüketilirse sindirimi hızlandırabilir ve zayıflama konusunda yardımcı olabilir.

Yağ yakan doğal bir lif olan pektin açısından oldukça zengindir. Orta boy bir elma 4 gram lif içerir ve kalori içeriği 50-70 arasındadır. Yüksek karbonhidrat içeriğine ve düşük yağ içeriğine sahiptir. Magnezyum, posta mineralleri ile C ve E vitaminleri açısından zengindir.

Elmanın faydaları nelerdir?

Elmada bulunan antioksidan quercetin, vücudun direncini artırabilir ve hastalıklara karşı bağışıklık sağlayabilir. Bu içeriği ile kanser oluşumunu da engelleyebilir. Cilt hastalıklarını azaltabilir ve cildin güzel görünmesini sağlayabilir. Karaciğerden zararlı toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Kısacası elma, obeziteden kansere, Alzheimer hastalığından şeker hastalığına kadar birçok hastalığı önlemede etkili bir meyvedir.

Elma nasıl zayıflama konusunda yardımcı olur?

Elmada kalori, yağ ve sodyum oranı çok düşüktür. İçerdiği vitaminler, mineraller, antioksidanlar, lif ve diğer temel besinler sayesinde metabolizmayı hızlandırıp daha fazla yağ yakabilir. Diyet listesindeki ara öğünlerde bulunan elmalar vücuda canlılık ve enerji artışı sağlar. Vücut fonksiyonlarını iyileştirir ve daha fazla kaloriyi daha verimli bir şekilde yakabilir. Aynı zamanda elma, insan vücudunun ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilen zengin bir enzim kaynağı olarak kabul edilir. Zengin pektin içeriği nedeniyle elma kan şekeri seviyelerini düzenleyebilir. Bu faydaların gerçekleşmesi için düzenli egzersiz ve dengeli beslenme yapılmalıdır.

Kilo vermek için en iyi elma hangisidir?

Dünyada farklı özelliklere sahip birçok elma çeşidi bulunmaktadır. Washington Eyalet Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, kilo kaybına neden olan biyokimyasal etkiler elmanın türüne bağlı olarak değişiyor. Yedi tane daha etkili elma çeşidi incelenmiştir. Bu çalışmada elmadaki biyokimyasal maddelerin etkileri obez fare grubunda gözlemlenmiştir. Araştırma sonuçlarına göre yeşil elma Golden Delicious, Brabun, Gran, Mackintosh, Fuji ve Red Delicious gibi çeşitlere göre kilo vermede en iyi elma olarak belirlendi. Ancak kırmızı elmanın zayıflayıp zayıflamadığı sorusu aslında evet olarak cevaplanabilir. Yeşil elma kadar kırmızı elma bulunmasa da kilo verme sürecini olumlu yönde etkiler.

Yeşil Elma Suyu ile Zayıflama

1 litre suya 1 çubuk tarçın, 1 elma dilimi ve yarım limon suyunu koyun ve bir gece buzdolabına koyun. Bu suyu sabah içmeye başlıyorsunuz ve günlük içme suyu ihtiyacınızı karşılayabilir. Bu karışım antioksidan bakımından zengindir ve özellikle kilo vermek için düzenli olarak tüketilebilir.

Elma yemek geceleri kilo almanızı sağlar mı?

Gece elma yemek, tüketilen elma miktarına bağlı olarak farklı etkilere sahip olacaktır. Yatmadan önce tüketilen elmaların yarısı kilo almaya neden olmadan mide rahatsızlığını giderebilir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için kayıt ol veya giriş yap.