dukan-diyetinde-yumurta-nasil-yenir
omerozturk
omerozturk
5 ay önce 2 dk okuma ~

Dukan Diyetinde Yumurta Nasıl Yenir?

Yeni bir araştırmaya göre kahvaltıda her gün yumurta yemek, öğle yemeğinde ve gün boyunca açlık ve kalori alımını azaltmaya yardımcı olabilir. Connecticut Üniversitesi'nde çalışma yazarı ve beslenme bilimi profesörü olan Dr. Maria Luz Fernandez şöyle diyor: Kahvaltıda yumurta yiyen erkeklerle yapılan deneyler, öğle yemeğinde açık büfe servis edilmelerine rağmen daha az yediklerini kanıtladı.

Söylemeliyim ki, çalışma daha önce düşük kalorili bir diyetin parçası olarak kahvaltıda yumurta yemenin aşırı kilolu insanların% 65 daha fazla kilo vermesine ve enerjik hissetmesine yardımcı olduğunu gösteren başka bir çalışmanın devamı gibi, The Times of India raporuna göre.

Profesör Fernandez'e göre bu sonuçlar, proteinin diyetteki önemini kanıtlıyor. O zaman böyle bir kahvaltı size uzun süre tokluk hissi verecektir. Aynı zamanda yumurta sadece 70 kalori içerir. Araştırmacı, hem protein hem de yumurta sarısı yararlı maddeler içerdiğinden tüm yumurtayı yemeye çağırıyor.

Yumurtalar, Ducan'ın yönteminde temel gıda olarak adlandırılır. Proteinleri standart olarak kabul edilebilir, bu nedenle herhangi bir miktarda yemeye izin verilir. Sarısı kullanımına dayatılan bazı çerçeveler vardır, ancak aynı zamanda yararlı olduğu da kabul edilmektedir. Bu nedenle, bu kilo verme sistemi için özel olarak oluşturulan diyet tarifleri genellikle bu ürünü içerir.

Diyetlere bakılmaksızın bile, herhangi bir kişinin menüsünde yumurta bulunmalıdır. Haftada 10 parçaya kadar yemeniz gerektiğine inanılıyor.

Yararlı özellikleri

Kaslar için gerekli olan ve vücudun doku ve hücrelerini yenileyen protein;

Yumurta sarısı yağlar içerir, ancak kan damarlarının ve kalp kasının normal çalışması için gerekli olan türden;

Sinir sistemi için gerekli olan ve sinir liflerinin temel malzemesi olan fosfolipidler.

Vücudun ihtiyaç duyduğu yüksek vitamin içeriği; boşuna değil, yumurtalar bebekler için ilk tamamlayıcı gıdalardan biridir.

Gereksiz yağlar eklemeden protein elde etmenin mümkün olduğu çok düşük kalori içeriği.

Ducan Diyetindeki Yumurtalar

Pierre Dukan, ton balığı ve karides ile birlikte yumurtaların menünün temeli olduğunda ısrar ediyor. Kullanımı üzerine kurulu olan değerli bir protein kaynağıdır.

Yumurta yemedeki tek sınırlama, aşırı kan kolesterol seviyeleri olabilir. Bu durumda yumurta diyetine izin verilir, ancak 7 günde 4 parçadan fazla yememesine izin verilir.

Doğru yumurta nasıl yenir?

Çoğu zaman haftalık menü örnekleri omlet veya haşlanmış yumurtalı kahvaltıyı gösterir. Ancak geç öğünlerde çorba, hamur işleri, et ve kümes hayvanları yemeklerini onlarla pişirebilirsiniz.

Saldırı aşamasına uygun doyurucu bir omlet tarifi:

2 proteini ayırın, onlara bir bütün yumurta ve bir bardak süt (yağsız) ekleyin.

Her şeyi bir mikser ve blender ile karıştırın.

Her biri 1 çay kaşığı fesleğen ve dereotu ekleyin; biber ve bir damla tuz ekleyebilirsiniz.

Karıştırıcıyı tekrar açın ve kütleyi homojen bir duruma getirin.

Bulaşıkların yanmadığı bir tavaya ihtiyacınız olacak. Ducan sistemi ile yağ hariçtir.

Omletin her iki tarafını kızartın ve yiyin.

Kilo verme endişesi duymadan gün boyunca diğer yumurta bazlı yemekleri pişirebilirsiniz. İstenirse, eti yumurta ve süt ürünleri ile değiştirerek reddetmek mümkündür.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için kayıt ol veya giriş yap.