dukan-diyetinde-yumruk-harekati-nedir
omerozturk
omerozturk
5 ay önce 2 dk okuma ~

Dukan Diyetinde Yumruk Harekatı Nedir?

Günümüzde hazır besinlerle beslenmek çok çoğaldığı için kilo alımları da çok hızlandı. Artık her şeyi oturarak ayağımıza getirme fırsatını yakalayabiliyoruz eskisi kadar hareket etmiyoruz. Kilo alıyoruz sonra ise aldığımız kiloları bir an önce kurtulmak istiyoruz. Özellikle kilo verme istekleri yazın daha çok artmaktadır. Çeşit çeşit diyet seçenekleri vardır. Önemli olan sağlığımızı etkilemeyecek diyetler uygulamalıyız. Diyette en önemli etken spor, düzenli beslenme ve hareket etmektir. Diyet denilince akla hemen hızlı sonuç almak isteyenler çoktur ama kilo alımı hızlı olduğu gibi kilo kaybı uzun süreler sürebilmektedir.

Dukan Diyeti Nedir?

Dukan diyeti protein ağırlıklı ve karbonhidrat ağırlıklı besinler ile normal diyetlere göre daha hızlı kilo kaybı fırsatını ayaklarınızın altına sunmaktadır. Diyetleri uygularken aslında kendi kafamıza göre uygulamamalıyız farklı sağlık sorunları da yaratabilmektedir. Önemli olan kendi bedenimize ve sağlık sorunlarımız var ise onlara uygun diyeti uygulamaktır. Düzenli diyet yaparsak aslında sağlıklı beslenme sağlık açısından da çok önemlidir. Diyetimizi süreklilik haline getirirsek kilomuzu da aynı tutabilme fırsatını da yakalayabiliriz.

Dukan Diyetinde Yumruk Harekatı Nedir?

Her diyeti uygulamaya başladığımızda pes edebiliyor aklımız abur cubur veya sağlıksız gıdalara anında kayabiliyor. Önemli olan kararınca diyet listemize göre diyetimizi uygulayabilmemizdir. Diyetleri uygularken aslında kendimizi bir diyet yapıyormuşuz gibi görmemeliyiz Sağlıklı beslenmeye bedenimizi alıştırmaya başladığımızda aklımızda o sağlıksız atıştırmalıkları sıklıkla istemeyecektir. Sağlıklı atıştırmalıklar hayatımızda büyük bir önem sağlamaya başlayacaktır. Fakat biz her ne kadar çabalasak bile bazen durma noktasına ulaşabiliyoruz yemediğimiz halde kilo verme gerçekleşemiyor. İşte kilomuzun olduğu yerde kalması kilo kaybı olamaması durma noktası yani yumruk harekatıdır.

Diyetiniz size yumruk harekatı uyguluyor olabilir ama önemli olan sizin hedeflerinize ulaşabilmek için durmadan yılmadan dukan diyeti uyguluyorsanız uygulamaya devam etmeniz. Kilonuz 1 veya 2 hafta olduğu gibi aynı sayılarla devam ediyor olabilir. Sabrınızı yitirmeden diyetinizi ve sporunuzu tam gaz devam ettirirseniz sonuçlar almaya devam edebilirsiniz. Kilo vermenizde en önemli etkenlerden birisi de kesinlikle metabolizmanızın çalışma hızıdır. Eğer metabolizmanız ağır işliyor veya bu konu hakkında bir rahatsızlığınız var ise bir doktor yardımı alabilirsiniz. Eğer yok ise metabolizma hızlandırıcı meyve ve sebzelerden faydalanarak içecek ve yiyecekler tüketebilirsiniz.

Diyette Uygulanan Yanlışlar

Her insan 1 gün bile olsa diyet uygulamaktadırlar. Fakat diyetleri uygularken en önemlisi kendi beden sağlığımıza ve bünyemize göre bir diyet seçeneği seçebilmektir. Bu özellikleri uyguladıktan sonra diyeti tüm gün aç kalmak olarak düşünmemektir gerekli protein ve vitaminleri vücudumuza almamız gerekmektedir. Aksi takdirde bünye olarak çöküşe geçip sağlık sorunları ile yüz yüze kalabilmemiz an meselesidir. Diyetisyene gidiyorsak doktorumuzun verdiği diyet ve listeye göre ilerlemeliyiz aşırı zayıflıkta sağlık sorunları yaratabildiği gibi aşırı kilolu olmakta sağlık sorunlarını önümüze sunmaktadır. Dengeli ve düzenli beslenme ile hayatımıza hareket getirerek güzel bir hayatı kendimize sunabilmeliyiz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için kayıt ol veya giriş yap.