diyete-hangi-bolum-bakar
omerozturk
omerozturk
6 ay önce 2 dk okuma ~

Diyete Hangi Bölüm Bakar

Fazla kilolardan kurtulmak için öncelikle yiyip içtiklerimize dikkat etmemiz gerekir. Özellikle bayanlar fazla kilolardan şikayetçi olup hemen her pazartesi farklı bir diyete başlarlar. Ancak kendi başımıza yaptığımız diyet ile hedeflediğimiz sonuca ulaşamayız. Bu yüzden de işin uzmanlardan yardım almamız gerekmektedir. Diyet listeleri kişiden kişiye farklılık gösterir. Önce vücudumuzda fazla olan kısımlar belirlenmeli, bu belirleme yapılırken de yağ, kas oranı, kişinin yaşı, vücut yapısı, kronik rahatsızlığı olup olmadığı kontrol edilir. Tüm bu kontrolleri diyetisyenler yapar. Ve bize en uygun diyet listesini hazırlayarak bu listeye itimat göstermemizi isterler.

Diyetisyenlerin Hazırladığı Listeler:

Diyetisyenler kişilerin analizlerini yaparak vücutlarının neye daha çok ihtiyacı olup olmadığına karar verir ve buna göre kişiye özel diyet listesi hazırlarlar. Hazırlanan bu listelere satırı satırına uyulmaz ise kilo vermek hayalden öteye geçemez. Öncelikle kilo vermeyi gerçekten istemeliyiz. Ve kafa olarak da kendimiz buna hazırlamalıyız. Neticede istediğimiz ürünü istediğimiz zaman yeme lüksüne sahipken diyet ile kilo vermek için kendimizi kısıtlayacağız. Durum böyle olunca hem ruhen hem de fiziken kendimizi hazır hissetmeliyiz. Ve hemen uzman bir diyetisyenin yolunu tutmalıyız.

Diyet Tek Başına Yeterli Mi?

Diyetisyenlerin de önerilerine göre diyet de tek başına kilo vermek için yeterli değildir. Yeterli olmama sebebi ise; vereceğimiz kilolar sonucu vücudumuzda oluşabilecek deformasyonlardır. Bu deformeleri engellemek adına diyet yanında kendimize ve sağlığımıza uygun spor aktivitelerini de yapmamız gerekir. Spor zaten sağlığın baş dostudur. Dolayısı ile diyet spor ile birlikte yapıldığında etkisini hem kısa sürede hem de daha fazla gösterecektir. Ayrıca spor kilo verirken oluşabilecek sarkmaları da engelleyeceği için daha diri ve sıkı bir vücuda sahip olmamızı sağlayacaktır.

Diyet İle Birlikte Yapabileceğimiz Sporlar Nelerdir?

Spor yapılabilecek dallar oldukça fazladır. Diyetten hızlı ve kalıcı bir sonuç alabilmek için spor da tercih etmeli ve bunu da yine bir uzmana danışarak yapmalıyız. Herkes her sporu yapamaz. Bunun sebebi; herkesin kendine özgü vücut yapısı, vücut yaşı, direnci, sağlık problemleri gibi alt başlıkların olmasıdır. Tüm bunlar kontrol edilip spor programı kişiye özel olarak hazırlanmalıdır. Ancak son zamanlarda oldukça revaçta olan ve çoğu insan tarafından kolaylıkla yapılabilmekte olan pilates diyeti oldukça destekler. Bunun sebebi pilatesin zaten sıkılaşmak için sık kullanılan bir spor dalı olmasıdır. Pilates ayrıca evde de kolaylıkla yapılabildiği için herkes tarafından tercih edilebilir. Tabii ki pilates hareketlerini de yine bir uzman tarafından öğrenmemiz gerekmektedir.

Spor İle Diyet Birlikte Yapılırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Diyet ve spor programımızı bir uzmana kendimize uygun şekilde hazırlatmalıyız. Ve bu programlara elimizden geldiğince harfiyen uymalıyız. Eğer bu programlara uymaz ve kaçamaklar yaparsak kilo vermek ve hayal ettiğimiz vücuda sahip olmak oldukça uzaktır. Ayrıca dikkat etmemiz gereken bir diğer husus ise bol bol su içmektir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için kayıt ol veya giriş yap.