cildimizin-temizligi-icin-tonik-nasil-kullanilir
omerozturk
omerozturk
5 ay önce 2 dk okuma ~

Cildimizin Temizliği İçin Tonik Nasıl Kullanılır?

Cildin tam anlamı ile temizlenmesi için tonik kullanımı gereklidir. Cilt bakımı yapıldıktan hemen sonra pamuğun üzerine bir miktar tonik dökerek cildinize oval hareketler ile uygulayın. Bu işlemi gerçekleştirirken hassas bir şekilde yapmaya özen gösterin. Her seferinde pamukları yenileyerek üzerlerinde kir kalmayacak şekilde yapmaya özen gösterin. Cildinizi tonikledikten sonra kullandığınız herhangi bir nemlendiricinize sürebilirsiniz. Tonik kullanımı gözenekleri küçülterek cildi sıkılaştırır. Cildinizin nemini korur tazeler ve pH seviyesini dengeler. Tonik kullanmak cildiniz için önemli bir bakım ürünüdür. Tonik cildinizi temizlerken nemlendirir ve gözenekleri de küçültür kirlere karşı korur. En önemlisi de tonik uygularken cildinize tahriş etmeden çizmeden nazikçe kullanılması gerekir. Cildinizden ihtiyaç durumuna göre evde kendi toniğinizi de yapabilirsiniz. Pamuğu aşırı ıslatmadan nemlendirecek bir şekilde tonik dökün. Tonik sadece yüze değil boyuna da dekolte bölgesine de nazikçe sürülmelidir. Eğer ekstra birine istiyorsanız ikinci bir tonik ürünü de seçebilirsiniz ya da sprey olacak bir şekilde uygulayabilirsiniz. Toniği günde 2 kez uygulayabilirsiniz bunu sabah ve akşam olmak üzere uygulayabilirsiniz.

Tonik Nedir?

Cildi derinlemesine temizlemeye yarayan kozmetik ürününe tonik denir. Tonik cildin derinlemesine temizliği için üretilen solüsyondur. Sıvı olan tonikleri makyaj pamuğu ile cilde uygulayabilirsiniz. Tonikler sadece yüze uygulanmaz vücuda da uygulanabilir. Tonik kullanımı yüz temizliği için kesinlikle es geçilmemelidir. Fakat tonik seçiminde doğru bir şekilde seçilip cildinize uygun olması gerekiyor. Toniği makyajınızı yapmadan önce ve makyajınızı yaptıktan sonra uygulayabilirsiniz. Bu sayede cildinizde gün boyunca olan kötü etkilerin, birikmiş makyaj kalıntılarının veya hava kirliliğinin temizlenmesine yardımcı olur. Erkeklerde tonik kullanabilir içlerini arındırmak ve gözenek görünümünü küçültmek için düzenli olarak kullanım sağlayabilir. Sivilce oluşumunu da engeller ve yağlı ciltlerde ki yağın temizlenmesine yardımcı olur. Karma ciltler için de alkolsüz bir toniği tercih etmelisinizdir. Her ne ürün uygulayacaksınız uygulayın mutlaka cildinizin temiz olmasına dikkat etmelisiniz.

Tonik Nasıl Kullanılır?

Günlük cilt bakım listemizin en başında yer alan toniğin kullanımı da önemlidir. Cildimizi pürüzsüz bir şekilde temizledikten sonra bir parça pamuğa tonik dökerek küçük ve dairesel bir şekilde cildimize uygularız. Bu işlemi yaparken pamukta küçük küçük kirler birikebilir. Bu kir tabakasını cildimizden atmak için sık sık elimizdeki pamuğu yenileyerek cildimizde kir gözükmeyene kadar bu işlemi uygularız yüzümüze. Tonik ve pamukla cildimizi iyice temizledikten sonra yüzümüzü nemlendirme işlemine geçebiliriz. Vücudumuza krem veya cilt bakım ürünleri sürerek nemlendirebiliriz. Tonik ile cildimizi ne kadar iyi temizlersek diğer yaptığımız zamanlarda daha verimli sonuçlar alabiliriz. Cildimizi sık sık temizleyerek daha canlı bir cilt ve siyah noktalardan lekelerden arındırılmış bir yüze sahip olacağız. Eğer parlak pürüzsüz canlı bir cilde sahip olmak istiyorsanız bu işlemi sık sık uygulamamız gerekiyor. Çünkü tonik kullandığımızda siyah noktalardan kurtulmuş olur, cildimizdeki gözeneklerin görünümü küçülür ve daha çok sıkılaştırır yüzümüzü. Bunun sayesinde kadifemsi pamuk yumuşak ve temiz cilde sahip oluruz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için kayıt ol veya giriş yap.