b-kan-grubu-nasil-kilo-verir
omerozturk
omerozturk
6 ay önce 2 dk okuma ~

B Kan Grubu Nasıl Kilo Verir

Günümüzde güzellik algısında, her ne kadar öğrenilmiş kalıpların dışına çıkılmaya çalışılsa da zayıflama ve birbirinden farklı diyet reçeteleri popülerliğini korumaktadır. Bunların bir örneği de toplum tarafından tanınan kişilerin uygulamasıyla trend olan kan grubuna göre yapılan rejimdir. Her ne kadar yeni keşfedilen bir diyet modası gibi görünse de bu beslenme şeklinin 1900’ lerin başına, yani kan gruplarının bulunmasına kadar eski bir geçmişi olduğu iddia edilmektedir.

Kan grubunda esas olan sav, su içsem yarıyor serzenişinden yola çıkarak bünyenize yarayan gıdalarla birlikte, hazmedilemeyen, yakılamayan yani enerjiye değil de kiloya dönmeye yatkın besinlerin gruplandırılmasıdır.

Mesela bir kişinin kan grubunu tahmin ederken ona, süt içtikten sonra şişkinlik yapıyor mu? ya da yemek yemeden önce yukardan baktığında ayaklarını net bir şekilde görürken, karnabahar gibi midede gaz yapıcı kükürtten zengin bir besin tükettikten sonra, aşağıya tekrar bakmak istediğinde araya, az önce dümdüz olan ama şimdi tutulma esnasında Güneş ile Dünya arasında beliren Ay misali karnınız giriyor mu? sorusuna hayır cevabını alıyorsanız bu kişi büyük olasılıkla B grubu üyesidir.

Peki, B Kan Grubuna Sahip Kişiler Diyet Yaparken Nasıl Beslenmelidir?

B kan grubuna sahip kişilerin diyet listesinde süt ile süt ürünleri olan peynir ve yoğurt serbest tüketebilecekleri gıdalar arasında yer almaktadır. Ayrıca iyi tolere edebildikleri sebzeler arasında karnabahar, lahana, havuç, patates, patlıcan ve maydanoz, B kan grubunun kilo verirken fayda görecekleri besinlerdendir.

B kan grubu diyeti uygulayacak olanlar kilo verme sürecinde süt ve sebzenin yanı sıra dana ve hindi olmak kaydıyla et de tüketebilirler. Kuyruk yağı yemeleri ise özellikle tavsiye edilir. Midye, ıstakoz, kalamar ve karides gibi kabuklu deniz ürünleri haricinde balık da B kan grubuna sahip olan insanların rejim düzenini çeşitlendiren besinlerden biridir. Bu diyeti yapacak olanların tüketecekleri ekmeğin içinde ise mısır, buğday ve çavdar bulunmaması gerekmektedir.

B Kan Grubunun Diyet Listesinde Kaçınması Gereken Gıdalar Nelerdir?

Et tüketiminin serbest olduğu bu diyette, tavuk liste dışındadır. Domates, salça, mercimek, nohut, baklagiller ve işlenmiş gıdalar diyet süresince b kan grubuna sahip kişilerin kaçınması gereken besinler arasında yer almaktadır.

B Kan Grubuna Sahip Kişilerin Beslenmedeki Avantajları Nelerdir?

B kan grubuna sahip olan kişilerin yiyebileceği serbest gıdalara bakıldığında, örneğin hazmedilmesi çoğu insan tarafından sıkıntılı olan karnabahar, lahana ya da kuyruk yağı gibi besinlerden yola çıkarak sindirim sistemlerinin dayanıklı olduğu söylenebilir. B kan grubu ‘’göçebe’’ kan grubu olarak da bilinir. Bu nedenle de sürekli yer değiştikleri, farklı iklim ve bölge koşullarını deneyimledikleri için de B kan grubuna sahip olan insanların bağışıklık sistemlerinin güçlü olduğu ileri sürülmektedir. Kısıtlı listeye sahip olan A kan grubu gibi katı beslenme listeleri yerine neredeyse her şeyi yiyebildikleri için aç kalmayacakları, keyifli bir diyet süreçleri olacaktır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için kayıt ol veya giriş yap.