1-haftada-bacak-inceltme-diyeti
omerozturk
omerozturk
4 ay önce 2 dk okuma ~

1 Haftada Bacak İnceltme Diyeti

1 haftada bacak eritme diyeti, kişiye özel olarak uzman bir diyetisyen tarafından hazırlanmalıdır. Bacak inceltme diyetine örnek olarak aşağıdaki listeye bakabilirsiniz.

Sabah:
 • Az miktarda kuru üzüm,
 • 1 adet haşlama yumurta,
 • 1 ince dilim tam tahıllı ekmek ya da kepekli ekmek,
 • 1 demet maydanoz
Öğle Yemeği:
 • 1 porsiyon zeytinyağlı kereviz,
 • 1 kâse yoğurt ya da ayran,
 • 1 dilim kepekli ekmek
Ara Öğün:
 • Mevsime uygun meyve
Akşam Yemeği:
 • 1 tabak zeytinyağlı fasulye,
 • yarım porsiyon bulgur pilavı
Gece Yemeği:
 • 1 bardak yağsız süt

Bacak İnceltme Diyeti Nedir?

Bacak inceltme diyeti nedir? Sorusuna gelirsek eğer, bacak eritme diyeti yağ yakmaya ve kasları korumaya yönelik yapılmakta olan bir diyet çeşididir. Orantısız kilo almaya yatkın olan kişilerde yağlanma tek bir bölgede meydana gelmektedir. Bu durum bazen bacaklarda ödem şeklinde olarak da görülebilmektedir. Vücudu da birikmiş olan ödem ve yağ yakmayı engelleyen toksik maddelerin vücuttan arındırılması, bacak eritmek için önemlidir.

Bacak Eritme Diyeti Nasıl Yapılır?

Bacak bölgesinde aşırı yağlanma görülen kişiler bacak eritme diyeti uygulamayı düşünmektedirler. Peki, Bacak eritme diyeti nasıl yapılır? Birçoğumuz hızlı kilo vermek için sağlıksız diyet programlarını uygulamaktayız. Bu diyet türlerinde yağlar yeterli düzeyde yakılamamakta ve Kas ile su kaybına neden olmaktadır. Bu sebeple diyet yaparken temel fikir aç kalmak değil beslenme içeriğini değiştirmek ve beslenmeyi düzene sokmak ile yapılmalıdır. Diyet programını uygulanırken ana ve ara öğünleri mutlaka atlamamanız gerekmektedir. Uzun süre aç kalmamalı ve kan şekerinizi dengede tutmanız gerekmektedir.

Diyet sırasında protein ağırlıklı beslenmenin yanı sıra karbonhidrat, yağ ve protein dengesi belli bir düzeyde tutulmalıdır. Diyet yaptığınız süreçte tükettiğiniz yiyeceklerinde pişirme yöntemlerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Yiyecekleri kızartarak tüketmek yerine haşlama, buğulama, ızgara gibi yöntemleri tercih etmelisiniz. Doymuş veya hayvansal yağlar yerine zeytinyağı kullanımına daha fazla ağırlık verilmelidir. Kırmızı et tüketimini ise sınırlı düzeyde tutmalısınız ve balık ve beyaz et tüketimine ağırlık vermelisiniz.

Diyet programını uygularken düzenli olarak spor ve egzersiz yapılması gerekmektedir. Profesyonel bir destek almak için zamanı evde uygulayabileceği egzersizler çeşitleri bulunmaktadır.

Bacak Eritme Diyeti Yapılırken Tüketilmemesi Gereken Yiyecekler

Bacak eritme diyeti yapılırken tüketilmemesi gereken yiyecekler arasında tuz tüketimi azaltılması gerekmektedir. Beyaz un kullanılarak üretilen unlu mamuller tüketilmemelidir. Ekmek tüketiminde de kepekli veya tam tahıllı olanları tercih edilmelidir. Diyet sırasında şeker tüketim miktarını minimum düzeye indirilmelidir. Tüketilen yemeklerde yağ oranı azaltılmalıdır.

Bacak İnceltme Diyeti İle Kaç Kilo Verilir?

Bu diyeti yapacak kişiler ise en çok bacak inceltme diyeti ile kaç kilo verilir? Sorusunun cevabını merak etmektedirler. Diyet yapılırken kilo verme hızı ve miktarı kişinin metabolizmasına göre değişiklik göstermektedir. Kişinin Yaşı, fiziksel aktivite düzeyi, metabolizma hızı gibi etmenler kilo verme hızını arttırmakta veya azaltmaktadır. Aynı zaman da diyete ilk başlandığı zamanlarda vücut daha hızlı kilo vermektedir daha sonraları ise bu diyete alışan vücut daha ağır kilo vermeye başlayacaktır. Metabolizma hızını arttırmak için bazı besinlerden, spor ve egzersizlerden yararlanılabilmektedir.

Kalın Bacak Problemi

Kalın bacak problemi yağlanmanın özellikle bacak ve basen bölgesinde birikmesi ve genetik yatkınlıktan oluşmaktadır. Sağlıksız ve düzensiz beslenme alışkanlıkları, hareketsiz ve uzun süre oturma şeklinde bir hayat tarzı, günlük su miktarının tüketilmemesi gibi bazı nedenler bacak bölgesinde yağlanma oluşmasını etkilemektedir.

Bacak ve basen bölgesinde oluşan yağlanmalardan kurtulmak için bacak inceltme diyeti uygulanmalı ve bu diyetin yanında mutlaka egzersiz programları da uygulanmalıdır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için kayıt ol veya giriş yap.